Моделот на Порше „Макан С“ требаше да замине во заслужена пензија.Но, наместо тоа инжинерите од Штутгарт го подмалдија и сега тој е хит на европскиот пазар но и во Кина.

Овој бензинец плени со својата убавина и грационзност а е цената му е повеќе од прифатлива кога станува збор за бренд како Порше.Таа почнува од 60.000 евра па нагоре во зависност од нивото на опремата.

Од следната година „Макан“ ќе се произведува само на електричен погон и од фабриката сметаа дека ќе почна нова ера за овој модел.

Погледнете го овој убавец

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.