Навидум обична колиба на вода, а под неа – спална соба во која можете да гледате јата риби како пливаат покрај вас.

Одморалиштето „Манта Ресорт“ се наоѓа во близина на островот Пемба во Индискиот Океан и нуди одмор од соништата. Ноќевање чини 900 долари, а во цената е вклучен престој во соба која се ноѓа 4 метри под површината на водата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.