„Мерцедес“ го прозведе можеби најлуксузното камп возило. Наречено „компена јахта“ и тоа со право. Ова возило нема што нема. Спална соба со 55 инчен телевизор, солрен кров, резерворар за вода, генератор за струја.

Кујната е со сите елементи, машина за садови, фурна, микробранова печка и Миеле фрижидер.

Луксуз за сите пари

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.