Кога Македонец ќе дојде во Валона, пишува под фотографиите објавени на „Фејсбук“ од платформата со албански вести JOQ.

Го исчистив автомобилот внатре, а ја загадив околинта надвор, пишува во описот кој упати критика до несовесните туристи со скопска регистрација.

Повеќето корисници препорачаа да се скрши стаклото од возилото и да му се врати ѓубрето внатре.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.