Лептокарија е едно од поевтините туристички места во Северна Грција.Ви ги пренесуваме цените кои се за сечии џеб.

Во основа, сите јадења чинат од пет до 7,5 евра, додека порција салата е 2,5 евра.Грчката мусака чини шест евра, плескавици, пржено пилешко и шпагети со мелено месо исто така, додека телешка чорба, платика и пржен ослиќ чинат 7,5 евра.

Има и поевтини опции, порција грав и батак кој чини пет евра. Се нудат салата од зелка, цвекло, домати, цацики, фета сирење и зелена салата, а цената за порција е 2,5 евра.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.