Галичник е преубаво село кога и да го посетите. Едно од најживописните села во Македонија, Галичник, веќе се буди од долгиот зимски сон и чека да го посетите.

А веднаш ако тргнете, нема да зажалите. Овие фотографии од Бистра се доказ дека до Галичник води пат послан со убавина.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.