Новите информативни табли за автобуска постојка што беа поставени во Охрид деновиве, се со „говорна маана“.

Иако некој ќе помисли во збор со три букви нема многу простор да се погреши, охриѓани се покажаа и за тоа махери.

 


Повеќе на Ohridnews

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.