Хрватската туристичка сезона пропадна поради корона вирусот. Фотографии од плажите направени 2018 година и оваа година ги покажуваат размерите за лошата ситуација.

Во Хрватска во моментов одмараат повеќе од 300 илјади гости, но бројките ни приближно не се како во изминатите сезони. Колку е лоша ситуацијата, најдобро се гледа по фотографиите од годинава во време на корона и 2018 година.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.