Романска државјанка со адреса на живеење во Сплит на плажата Жњан бил каснат од змија, за која се покажало дека не е отровна, пишува денеска локалниот портал Далмација Данас.

Рекла дека и заѕвонил мобилниот телефон на плажата и дека откако решила да одговори се повлекла во сенката на блиското дрво.

– Зборував, а потоа одеднаш почувствував силна болка. Кога погледнав во ногата, видов змија како бега во блиската грмушка, рекла Моника.

Рекла и дека имало многу крв, бидејќи се испоставило дека змијата ја каснала во вена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.