Грчкиот таксист Грегориус Сашинидис ќе влезе во историјата. Тој со своето такси Мерцедес поминал 4.600000 километри.Да добро прочитавте четири милиони и шестотини илјади километри. Тој решил возилото да му го подари во музејот во Штутгард.

За возврат добил гланс нов модел.Секоја чест и на таксистот и на Мерцедесот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.