Двеста денари чини влезот и паркингот на популарниот охридски камп „Љубаништа“, пренесувааат репортерите од „Женски магазин“, потсетувајќи дека минатата како и години наназад, паркингот за цел ден чинеше 100 денари, а од оваа сезона е двојно поскап.

Тоа ги одврати дел од охриѓаните кои обично во недела одмараат на оваа плажа, но и туристите, па се паркираа на патот, близу до влезот, и одеа пеш до кампот.

Повеќе тука

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.