Колку чини лежалка, колку е кафето, колку се плаќа за гиро – ова се најчестите прашања во период на годишни одмори. Според посетителите во Вурвуру  лежалките 15€, за кафе се плаќа 3€, пиво ќе ве чини 4.5€, а гиро 4€ vs. Паралија има пониска цена на лежалките 5€, кафе 2€, пиво 3€, гиро 3€…  На Фејсбук групата „На одмор во Грција“ сподели детални информации за цените во неколку туристички места таму.

 

⛱️Цените на плажите на Егејско море:
🏖Олимпик бич
-Лежалки 4€
-Кафе 2€
-Сок 2€
-Пиво 3€
-Гиро 3.3€
-Мусака 5.5€

🏖Паралија
-Лежалки 5€
-Кафе 2€
-Сок 2€
-Пиво 3€
-Гиро 3€
-Мусака 7€

🏖Полихроно
-Лежалки бесплатни (мора да се нарача за пиење)
-Кафе 2.5€
-Сок 2.5€
-Пиво 4€
-Гиро 4€
-Мусака 8.5€

🏖Неа Мудања
-Лежалки бесплатни (мора да се нарача за пиење)
-Кафе 3€
-Сок 3.5€
-Пиво 4€
-Гиро 4€
-Мусака 8€

🏖Сарти
-Лежалки бесплатни (мора да се нарача за пиење)
-Кафе 2.5€
-Сок 2.5€
-Пиво 3.5€
-Гиро 3.5€
-Мусака 7€
🏖Вурвуру
-Лежалки 15€
-Кафе 3€
-Сок 2.5€
-Пиво 4.5€
-Гиро 4€
-Мусака 9€

🏖Портокали бич
-Лежалки бесплатни (мора да се нарача за пиење)
-Кафе 4€
-Сок 3.5€
-Пиво 4€ (0.33ml)
-Храна од 4€ (тост)

🏖Неос Мармарас
-Лежалки бесплатни (мора да се нарача за пиење)
-Кафе 2.5€
-Сок 2.5€
-Пиво 3.5€
-Гиро 3.5€
-Мусака 7€

*Цените се подложни на измени во зависност од периодот на летото

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.