На официјалната фејсбук страница на фестивалот Егзит објавено е дека оваа година ова случување нема да се одржи.

Како што после нашето последно обраќање здравствената состојба во нашата земја за жал не се подобри, а имајќи во предвид дека здравјето и безбедноста на сите учесници на фестивалот ни се на прво место, ве известуваме дека одбележувањето на 20 години Егзит фестивал дефинитивно нема да се одржи од 13 до 16 август оваа година на Петроварадинската тврдина, пишуваат организаторите.

Important info / Važne informacije

Gepostet von Exit Festival am Montag, 13. Juli 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.