Во петок, 07.06.2019, со почеток во 12.00 часот на плоштад Македонија (веднаш до Дистрикт бар и кичен) во Скопје, ќе се одржи модна парада за позитивна слика на телото насловена „Горда што сум своја“ каде што жените без разлика на големината, висината, кожата, ќе излезат само во костими за капење со цел да ги убедат жените и мажите да ги „соблечат сите видови на предрасуди“.

Настаните од ваков тип често оддекнуваат во јавноста затоа што им овозможуваат на луѓето да се исполнат со самодоверба и моќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.