Забавата на магазинот „Венити Фер“ е журката која сите со нетпрение ја очекуваат по завршувањето на Оскарите. И за разлика од црвениот килим, кој беше далеку поневпечатлив за разлика од некои други изданија, забавата потоа понуди гламур.

Притоа, не мислиме само на светкави ткаенини и тантела како нешто што ќе понуди сјај, туку за комплетен стајлинг и интересни креации, па макар ги прогласиле и за не така добри. Мислиме на мода која ќе провоцира и предизвика коментари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.