По тешката борба со вишокот килограми, пејачката ја довела својата фигура до совршенство

Мараја Кери (48) со години се борела со вишокот килограми, но изгледа конечно го нашла рецептот за совршена линија.

Откако лекарите ја предупредиле дека мора да почне со диета, пејачката се фатила за работа и успеала да ја доведе својата линија во ред.

Мараја ослабела 20 килограми, а го открила и својот рецепт за совршена фигура каква што сега конечно има.

Имено, нејзината исхрана се состои главно од лосос и зачинот копар, кои се полни со протеини, витамини и антиоксиданси, а сепак се многу сиромашни во поглед на калории.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.