Младата манекенка Шанина одлучила да тргне по стапките на своите колешки Кендел и Адриана и одлучила летото да го мина на прекрасниот Миконос. Убавите и атрактивни манекенки Шанина Шајк, Кендел Џенер и Адриана Лима  летово се главни „риби“ на омилената туристичка дестинација за светскиот џет сет  Миконос.

Манекенките на Миконос уживаат во сончање, капење, и секако правење селфи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.