Овие алишта се совршени за создавање на вечерен стил, но не е секогаш јасно како да се носат во текот на денот. За среќа, постојат многу начини за додавање на некој футуризам и сјај на необичен изглед во оваа сезона.

Значи, можете да започнете да експериментирате со метален сјај во форма на ситни детали – торби, чевли или други аксесоари – додека девојките одеднаш можат да пробаат неколку нијанси на злато и сребро, создавајќи стил на хероина од иднината.

Модерните девојки комбинираат сребрени блузи со тексас миди здолништа и грациозни сандали, носат кожни металик панталони со бели кошули и патики …

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.