Телото се менува со текот на годините и напорите за враќање во форма или намалување на тежината стануваат сѐ поголем потфат.

Како да слабеете и да ја задржите телесната тежина откако ќе го поминете прагот на 50-тата година?

Доктор Ентони Балдузи од Fit Father Project ги споделува овие седум совети за здрав живот и слабеење за мажи над 50 години, како дел од неговата сеопфатна програма за помош на зафатени татковци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.