Меган Маркл во друштво на сопругот, принцот Хари дојде на европската премиера на филмот „Кралот лав“ која се одржа во Лондон. Меган носеше елегантен црн фустан со класичен крој и транспарентни ракави. Креацијата е на Џејсон Ву, а војвотката фустанот го стилзира со клач-чанта од „Гучи“ и чевли од Алтузара.

Фустанот кој го одбра војвотката е со А-крој кој возуелно го истенчува струкот и им прилега на сите жени кои носат величини од С до Л.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.