Од лакот за нокти обично сакаме да им помогне на нашите нокти да изгледаат дамски, отмено, многу убаво. За таа цел многумина посегнуваат по таканаречените „нуд“ нијанси, а со помош на конкретни бои може да се постигне одличен ефект.

Токму таква е оваа боја на лак која е на фотографијата. Нијансата е еднакво отмена како „нуд“ или боја на бисер.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.