Поранешниот агент 007, 65-годишниот Пирс Броснан важи за еден од најзгодните актери во Холивуд. А дека јаболкото не паѓа далеку од стеблото, доказ е неговиот најмлад син Парис. И таткото и синот се исклучително згодни.

Парис кој како и неговиот постар брат Дилан работи како фото модел е помлад син на Пирс Броснан со втората сопруга Кели Шеи Смит.

Инаку, Пирс е татко на пет деца, четири синови и една ќерка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.