На последното рочиште во судењето против поранешната сопруга Амбер Херд, актерот Џони Деп се појави со српска вратоврска. Станува збор за свилена вратовска со принт од мозаичната збирка на храмот Свети Сава во Белград, која ја доби како подарок при посетата на Србија.

Овој детал го воодушеви српскиот актер Милош Биковиќ.

Скромен и полн со почит за сите, напиша актерот на Инстаграм.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.