Машката мода кога станува збор за Скопје, многумина сметаат дека неправедно е запоставена, сметаат упатените. Но, колекцијата за мажи пролет-лето 2019 на Divaio ги негира ваквите тврдења. Парчињата облека кои може да се најдат кај нив се во трендовиски бои – пудра, светло жолта, небесно сина и праска во комбинација со неутрални тонови, како и во риги или во морнарски стил.

Мажите можат да изберат одела, кошули, чевли како и модни детали, во кои ќе се чувствуват удобно, ќе бидат елегатни и модерни за секој дел од денот или настан. „Divaio“ е микс на различни селектирани брендови за мажи. Кај нас љубителите на модата можат да се облечат пред се во квалитетна гардероба. Оваа сезона нашата палета нуди business-casual стил на облекување. Секој маж може да избере модерни кошули, сакоа, одела, елечиња, џемпери, панталони, чевли, како и аксесоари. Сакаме како што е нашето мото, мажите да бидат модерни, елегантни и со стил“ вели Синиша Станковски, сопственик на брендот Divaio.

Матурантите или апсолвентите кои сакаат за нивниот настан да изгледаат беспрекорно, да изберат модерни и корисни парчиња облека кои ќе дадат печат на нивниот стил и имиџ.

Искрено, ние би им препорачале оваа година да изберат трендовска облека, свежа и свечена, поточно изборот да е комбинација од кошула, сако, пантолони во разни бои, искомбинирани со модни детали како што се џебно марамче, часовник, дезенирани чорапи. Со ваков стил и комбинација тие ќе се чувствуваат различни, модерни и удобни. Најмалку би им препорачал да бидат класични, да ги избегнуваат темните бои и вратоврски, затоа што треба овој ден да им биде запаметен, да бидат со позитивна енергија и кул стајлинг, додава Станковски.

Брендот Divaio во декември ќе одбележат две години од своето постоење и со тоа ќе ја презентираат нивната капсулна колекција која ќе ја креираат заедно со познат македонски моден дизајнер.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.