Орибе Каналес, фризер на многумина ѕвезди од светската сцена, почина на 62 години.

Тоа ги погоди многумина од шоу бизнисот, но се чини, една од најзасегнатите е Џенифер Лопез, која беше и во врска со него.

– Тој направи да го сакам гламурот. Оти тој го сакаше и веруваше дека тоа е важна алатка во рацете на моќната жена. Тој сакаше жените да се чувствуваат убави и секси… Беше перфекционист и вистниски уметник, напиша пејачката на Инстаграм, покрај многуте фотографии посветени нему.

Каналес е роден на Куба во 1956 година, а својот славен фризерски салон во Менхетен го отвори во 1991 година. Негови клиентки беа Пенелопе Круз, Ријана, Лејди Гага и многу други ѕвезди.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.