Отстранувањето на салото од пределот на стомакот е една од најтешките задачи. За да го решат овој проблем, луѓето најчесто се потпираат на помошникот кој важи за најефикасен – водата со лимон.

Но денес ви откриваме уште помоќен рецепт, кој има неколку пати посилен и побрз ефект, а неговите главни цели се подобрување на функциите на метаболизмот, прочистување на телото од отрови и губење килограми.

Клучот е во идеалната комбинација на состојки што брзо ги согоруваат маснотиите, и внесените и складираните, поради што брзо ќе ослабите.

Една од главните состојки е грејпфрут, кој ефикасно ги отфрла отровите, го стимулира метаболизмот и ги согорува маснотиите.

Другите состојки, цимет и ѓумбир, се задолжени за регулација на нивоата на шеќер во крвта и подобра работа на метаболизмот со тоа што ја подобруваат циркулацијата и ефикасно ги прочистуваат цревата од насобраните наслаги.

Најдобро е да ја пиете оваа напивка пред спиење, бидејќи најефикасна е кога дејствува навечер.

Состојки:
2 грејпфрута
половина шолја топла вода
лажица сок од ѓумбир
половина лажичка цимет

Приготвување:
Измешајте ги сите состојки во блендер за да добиете густ сок и вашата напивка е готова!

Се пие 12 дена, а потоа задолжително треба да направите пауза од 3 дена, по што можете да го повторите третманот, доколку ви годи.

Освен што ќе ја доведете линијата во ред, овој пијалак ќе ви даде енергија и позитивно ќе влијае врз здравјето на целото тело.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.