По единаесет години, Тилан Блонду повторно е прогласена за најубава, но овој пат е најубавата жена на светот.

Изборот за 2018 го направи TC Candler .

Нивното видео со топ листата за најубавите жени за 2018 за само два дена доживеа над 2 милиони прегледи.

Втора на оваа листа е тајванската актерка Чу Цу-ву , на трето место израелската манекенка Јаел Шелбиа , а четврта е американско – филипинската актерка Лиза Соберано.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.