Родена во Битола, има само 18 години, а моментално гради светска кариера со цел да стане еден од најпознатите модели во светот.

Станува збор за младата Ана Марија Јанковиќ која дефинитивно е една од најубавите македонски девојки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.