Сестрата на српската пејачка Наташа Беквалац, Кристина, која е позната во регионот и како стилистка и инфлуенсер, сега побара помош од своите следачи поради проблемот со кој се соочува по неодамнешното прележување на коронавирусот. Таа вели дека го поминала лесно со полесни симптоми, но сега се соочува со друг проблем – забрзано опаѓање на косата.

Жени, помогнете ми сега вие, бидејќи велите дека некогаш јас ви помагам. Дали има апчиња или производи за раст на косата? Останав без половина коса по ковид, загрижено напиша Кристина.

Кога се консултирала со експерти, сфатила дека не е единствена и дека вирусот предизвикува зголемено опаѓање на косата кај некои луѓе. Во нејзиниот случај ситуацијата е поалармантна бидејќи таа е платинесто-русокоса повеќе од една деценија, поради што и самата коса ѝ е доста оштетена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.