Познатата пејачка Наташа Беквалац се појави на доделувањето на MAC наградите во Белград во елегантно издание и сите присутни ги остави без текст. Пејачката беше облечена во мастило боја фустан, а не го криеше ниту своето расположение.

Трпеливо позираше пред фотообјективите, додека на тоалетата беше видлива силната порака која што им ја упати на сите жени кои минуваат низ тежок период.

„Не си сама“, пишуваше на фустанот што наиде на воодушевување на сите кои се наоѓаат во Арената.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.