Поп и оперската пејачка Наде Талевска Спасовска ослабна 20 килограми и изгледа одлично. Таа за „Женски магазин“ објасни дека програмата за хроно исхрана која ја добила во една скопска болница ѝ помогнала да ослабе 20 килограми.

После 3 бремености, брзо една по друга имав голема трансформација на телото, што е многу нормално и природно. Но, дојде до степен кога почна да ми пречи и морав да превземам нешто околу тоа. Имено, сопругата на еден мој колега започна соработка со една клиника од Скопје која топло ми ја препорача. Таа ме однесе таму, и ми ги најправија сите потребни мерења и тестирања“, раскажа на Наде за „Женски магазин“.

Мајката на Максим, Михаил и Матео додава дека една од нутриционистките во болницата, по резултатите од испитувањата , ѝ направила персонализирана хроно исхрана по која се водела долго време.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.