Наоми Кембел на Инстаграм сподели фотографија која настана „зад сцена“ за време на снимање на фотосесија за Британски Вог.

49- годишната манекенка во Кенија имаше фотосесија, па сподели фотографија на која таа е целосно гола.“Долго време ми требаше да се чувствувам добро во моето тело – тоа е нешто што доаѓа со возраста, и навистина се случи само во изминатите неколку години”, напиша таа

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.