Моделот Џереми Рулеман ненадејно почина на 27-годишна возраст, а причината за смртта засега не е позната.

Модниот дизајнер Кристијан Сириано сподели серија фотографии од него и Џереми заедно на „Инстаграм“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Christian Siriano (@csiriano)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.