Синоќа, хотелот „Беверли Хилтон“ во Лос Анџелес беше преполн со холивудски ѕвезди. Повод? Доделувањето на наградите Златен глобус.

На црвениот тепих, стотици славни личности чекореа во гламурозни модни изданија.

Хали Бери шармираше во креација од Зухаир Мурад, Ирина Шајк избра фустан од Версаче, Шарлиз Терон ја изракна својата харизма во модно парче од Диор, Пенелопе Круз носеше фустан од Ралф и Русо, додека Лејди Гага привлече големо внимание со својот стајлинг, кој вклучуваше волуменозна креација од Валентино…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.