Украинската манекенка Дарија Кирилиук (24) тврди дека била претепана од чуварите на плажата Момо во турското одморалиште Чешме. Како доказ, таа објави фотографија, прекриена со крв и со исечени аркади.

 

View this post on Instagram

 

I don’t wanna keep quiet and tell the story what happened to me, my boyfriend and our group. We were attacked by the security of Momo Beach( Çeşme, Turkey). Four girls were punched on the face (including me) and the guys were badly hurt. We gave police detailed reports. We should not turn a blind eye to what happened and stop #stoptheviolenceagainstwomen Sessiz kalmak istemiyorum ve hikayemi bana, erkek arkadaşım ve grubumuza ne olduğunu anlatmak istiyorum. Momo Plajı’nın (Çeşme, Türkiye) güvenliği bize saldırdı. Dört kız (ben dahil) yüzüne yumruk atıldı ve çocuklar kötü yaralandı. Polise ayrıntılı raporlar verdik. Olanlara kör bir göz çevirip durmamalıyız #stoptheviolenceagainstwomen #metoo @momodalyan @milliyetcomtr @hurriyetkelebek @hurriyetcomtr @sabah @takvim Я не хочу молчать и рассказывать историю, что случилось со мной, моим парнем и нашей группой. На нас напала служба безопасности пляжа Момо (Чешме, Турция). Четыре девушки были избиты по лицу (включая меня), и парни сильно пострадали. Мы дали полиции подробные отчеты. Мы не должны закрывать глаза на то, что произошло! #challengeaccepted

A post shared by Daria Kyryliuk (@dariakyryliuk) on

Не сакам да молчам. Сакам да кажам што ми се случи, како и на моето момче и нашите пријатели. Бевме нападнати од чувари на плажа. Четири девојки, меѓу кои и јас, ме удираа по лицето , а момчињата во групата беа сериозно повредени. Пријавивме и во полицијата, напиша таа.

Од друга страна, раководството на плажата соопшти дека групата во која се била манекенката се тепале меѓусебе, а обезбедувањето само ги разделиле.

Кирилиук тврди дека тоа се лаги.

Фактот дека не сакаат да објават снимки од плажата, докажува дека кријат нешто, тврди таа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.