На Модната недела во Сао Пауло, за време на одржување на една ревија почина бразилски манекен. Талес Соареш (26) починал на ревијата на „Окса’, бразилски моден бренд. Иако веднаш му била укажана помош, починал.

Локалниот весник „Дејли фолја“ објави дека Соареш паднал откако се сопнал на врвките од обувките и публиката во прв момент мислела дека тоа е дел од настапот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.