Треба да пиете 7-8 чаши вода дневно. Нутриционистите постојано ја повторуваат оваа реченица, и со право. Водата е важен дел од нашата исхрана кој постојано се заборава без разлика колку многу се зборува за неа.

Користите од пиењето вода се големи и различни. Помага во симнувањето на килограми, хидрира, исто како и кај дигестивните проблеми.

Водата може да помогне и во борбата за рамен стомак. Додајте неколку состојки во водата како лимон, ѓумбир, нане и краставица и рецептот за рамен стомак е готов.

Нема ништо подобро кога во топол ден ќе се напиете од освежувачкиот пијалак Саси вода. Со неа нема да изгубите килограми, но ќе го ревитализирате и ќе ги исфрлите токсините од вашето тело.

Потребни состојки:

2 литри вода
1 лажица рендан корен од ѓумбир
1 тeнко исечена краставица без кора
1 лимон (исечен на кругови или исцеден)
12 листови нане

Овие состојки ставете ги во бокал и оставете да седат во текот на ноќта. Во наредниот ден треба да го испиете цел бокал.

Состојките се достапни во секоја продавница или супермаркет, а постои само едно обврзување, треба да бидат свежи.

План на исхрана со Саси вода:

Појадок – една чаша со лесен појадок

Ручек – риба и салата со зеленчук

Вечера – риба на скара, варен компир и зелена марула

Како ужина можете да јадете јогурт, овошје, зеленчук и да пиете овошни сокови.

Таков режим на исхрана треба да држите 4 до 28 дена. За 4 дена надуеноста во стомакот треба да се намали и ќе се чувствувате подобро. На овој начин можете да намалите 5-9 cm во струкот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.