Македонката Кристина Димитриевска се истакна меѓу убавиците на „Miss Globe 2019“ и ја освои титулата „Мис фотогеничност“.

23-годишната македонска манекенка во блескав црн фустан го прими признанието на свеченоста кое синоќа се одража во Улцињ, Црна Гора.

Нашата убавица носеше долг црвен фустан со златни везови во сегментот кога мисиците дефилираа во национални костими.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.