Кралицата Летиција не прави модни грешки. 47-годишната кралица на Шпанија мамеше воздишки во креација со шлиц, која потсетува на долг сако-фустан, додека го придружуваше кралот Фелипе на воена церемонија во кралската палата во Мадрид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.