Дева Касел, 14 годишната ќерка на Моника Белучи и Винсент Касел стана ново заштитно лице на модниот гигант „Долче и Габана“.

Откако со години Моника беше ѕвезда на нивните кампањи на социјалните мрежи се појавија фотографии и снимки на кои се гледа дека Дева ја наследила убавината, но и работата на својата мајка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.