Убавата Кендал редовно на својот профил на Инстаграм објавува разголени фотки, нема проблем да ги покаже и голите гради на црвениот тепих.

На последното снимање за новиот број на италијанскиот „Вог“ каде Кендал се појавува на насловната страница, атрактивната манекенка е без ниту едно парче облека на себе.

Младата сестра на најпопуларната американска старлета Ким Кардашијан, позирала свртена со грб, а на себе има само гумени ракавици и чевли со високи потпетици.

Голата Кендал на Инстаграм ја објавил фотографот кој ја сликал за насловната страница на „Вог“ познатиот Мерт Алас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.