Некогашниот светски топ модел Кејт Мос и летово одмара на јахта во Сент Тропе. Папараците повторно „ја фатија“ познатата убавица во бикини.

На фотките може да се забележи дека Кејт Мос веќе не е во совршена форма , на која сме навикнале да ја гледаме во минатото кога беше една од најубавите жени на светот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.