Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон една од модните икони на 21 век, на последното јавно појавување ги загрижи Британците бидејќи изгледа нездраво слабо, пишува „Дејли мејл“.

Иако носи широко здолниште и капут каков што обично носат жените кои сакаат да ги прикријат вишокот килограми, сепак се забележува колку е слаба. Поради тоа започнаа гласините за тоа што се случува со неа.

Војвотката, а ни членовите на семејството не прокоментираа ништо од ова.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.