Кинеска е фатена на камера како ја шутира тригодишната ќерка, само зошто девојчето „неправилно позира“. Инцидентот се случил за време на снимањето на една реклама, а овие 10 секунди ја подигнаа јавноста на нозе. Мајката се извинила јавно, но безуспешно.

Девојчето познато како Ниу Ниу наводно работи како дете-модел околу 6 месеци, а инцидентот се случил токму на снимање на една реклама.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.