Руската топ моделка, Ирина Шајк, позираше целосно гола за најновото издание на чешко-словачкото издание на магазинот „Вог“.

Фотосесијата е направена во градината на домот на Донатела Версаче во Милано, а сите креации од едиторијалот се дело на италијанската модна куќа основана од Џани Версаче.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.