34-годишната Русинка Ирина Шајк беше фотографирана во Њујорк во урбана комбинација од припиен мини фустан, црно-бела јакна и чизми во војнички стил.

Еден ден претходно медиумита пишуваа дека таа е повторно бремена, токму кога папараците со фотографии ја документираа нејзината посета на Бредли Купер, а таа во таа прилика носеше широк ауфит со потпис на Burberry. Сепак Ирина со препиената комбинација го докажа сосема спротивното.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.