Додека светот полека се одмора од вести поврзани со принц Хари, Меган Маркл и синот Арчи Харисон, принцот Вилијам и војвотката Кејт Мидлтон се упатиле во северниот дел на Велс.

 

Љубителките на модата не можеле а да не забележат една новина кај популарната 37-годишна војвотка од Кембриџ.

Својот надалеку познат стил на кралска женствена елеганција, убавата Кејт овој пат го заменила со поопуштена варијанта. Станува збор за шик-издание кое многумина ги потсетило на славните модни музи – Французинките.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.