Првата дама на Америка гласаше на Флорида, во 9 часот наутро. За оваа прилика таа облече скап фустан искомбиниран со високи потпетици, елегантна чанта и големи очила.

Американските претседателски избори се во тек, а Меланија за гласањето одбра фустан од брендот Гучи, вреден скоро 4.000 евра. Првата дама уште еднаш покажа дека има непогрешливо чувство за мода и елеганција.

Американскиот претседател влезе во уште една трка за Белата куќа, а коронавирусот не го спречи да ја тера својата предизборна кампања.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.