Емина Јаховиќ доби бројни комплименти за стајлингот со кој се појави на доделувањето на MAC наградите кои се одржаа пред два дена во Белград, меѓутоа идентичен фустан пред неа носеше и една турска убавица.

По се изгледа, пејачката инспирација пронашла кај турската актерка Демет Оздемир која истиот фустан го носеше пред еден месец, а нејзината фотографија кружи низ социјалните мрежи.

Инаку, Емина доби пофални зборови на сметка на својот изглед, а присутните беа воодушевени со нејзиниот изглед.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.