Кајли Кардашјан-Џенер е најмладата милијардека во светот.
До овој статус дојде благодарение на својот мејкап бренд „Kylie Cosmetics“ кој го основа во 2016 година.

Погледнете како изгледа компанијата во која се произведува нејзината козметика, ова е нејзиното бјути царство…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.